Apocalypse RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Игрови Предложения!

5 posters

Go down

Игрови Предложения! Empty Игрови Предложения!

Писане by Admin Пон Сеп 03, 2012 10:34 pm

Ако имате някакво предложение към играта споделете го тук. ^^
Admin
Admin
Admin

Брой мнения : 121
Join date : 03.09.2012

https://apocalypse.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Игрови Предложения! Empty Re: Игрови Предложения!

Писане by Као Дзие Съб Ное 03, 2012 4:22 pm

Относно парите в тази игра.
Предлагам следната система:

- Основната парична единица е храната. С храна човек може да си купи всичко.
- Банкнотите са просто хартийки. Няма я вече държавата, която да им придава стойност.
- Монетите се използват като метали, а не като стойности. Те са ценни, дотолкова доколкото медта (или съответния метал) се намира по-трудно от останалите железа.
- Възможна е и друга разменна търговия, освен тази с храна, но храната е най-сигурна, защото всеки има нужда от нея.

Као Дзие

Брой мнения : 54
Join date : 02.11.2012

Skills and Inventory
Умения:

Върнете се в началото Go down

Игрови Предложения! Empty Re: Игрови Предложения!

Писане by Као Дзие Нед Ное 04, 2012 12:20 pm

Второ предложение:

В системата за тегло пише че нормален човек може да носи тегло до 15 кг а спортист... до 15 кг.
Числото е едно и също.

Или да се намали теглото за нормален човек, или да се повиши това за спортист.

Као Дзие

Брой мнения : 54
Join date : 02.11.2012

Skills and Inventory
Умения:

Върнете се в началото Go down

Игрови Предложения! Empty Re: Игрови Предложения!

Писане by Настя Воронина Нед Ное 04, 2012 9:44 pm

Здрасти, както казах днес имам няколко забележки, като че ли тук е мястото да постна?

1. Няма ли да е по-яко ако можем да си напишем и характера на героя освен описание и история?
2. Защо играчите да не могат да си отварят RP теми сами, за интеракция помежду си? Досега видях само теми с разказвач и един герой.
3. В правилата пишеше, че е забранено абсолютно всякакво псуване и обиждане. Мисля, че ще е по-добре да е разрешено, но само в RP, понеже се съмнявам всички герои да са мили и учтиви през цялото време, особено пък в постапокалиптичен свят. То правилото сигурно не важи за RP де, но такива неща понякога е хубаво да са уточнени.
4. Имаш правописни грешки в уменията, провери пак, ако не ги намериш мога да ти ги поправя.
5. В предпоследното правило(май >.>) имаш пропуснат глагол.

Засега като че ли за това се сещам. Ако ми хрумне нещо интересно относно играта, пак XD

Настя Воронина

Брой мнения : 33
Join date : 04.11.2012
Местожителство : Mordor

Skills and Inventory
Умения:

Върнете се в началото Go down

Игрови Предложения! Empty Re: Игрови Предложения!

Писане by Настя Воронина Нед Ное 04, 2012 9:44 pm

Мале звуча като гадна учителка, съжалявам X.x

Настя Воронина

Брой мнения : 33
Join date : 04.11.2012
Местожителство : Mordor

Skills and Inventory
Умения:

Върнете се в началото Go down

Игрови Предложения! Empty Re: Игрови Предложения!

Писане by R. Blackburn Нед Ное 04, 2012 9:58 pm

според мен характера трябва да си го пазим за себе си не е задължително да се пише всмисъл описанието трябва да се напише защото трябва да се напише защото трябва да знаем какъв човек седи пред нас, но характера не можеш да го видиш той се разбира според самия начин на говорене, а и в момента виждаш само 1 герой защото тъкмо започват всички а не може да си на 2 места едновременно, предполагам по-късно ще се срещнем помежду си
R. Blackburn
R. Blackburn

Брой мнения : 30
Join date : 03.11.2012

Skills and Inventory
Умения:

Върнете се в началото Go down

Игрови Предложения! Empty Re: Игрови Предложения!

Писане by Admin Нед Ное 04, 2012 10:02 pm

/Споко така и другите ще разберат каквото им е нужно.

1.Не съм ограничил никой.Това е минимумът,който аз искам.Характера го видяхте от мен още във Дейнас форума. Very Happy
2.Под рп теми имам предвид да създават теми с местности и т.н.Това е само мое право като разказвач.Ако някои играчи имат желание да се срещнат аз ще направя всичко по силите си,за да може това да се случи колкото се може по-бързо.Има цял раздел за РП в безопасната зона. Smile
3.Естествено тези правила подлежат само извън роулплея.В роулплея ако иска героят може да псува като чубанин от село. Very Happy Не го спирам.
4.Писал съм ги в 2 часа през нощта преди месец.Нормално е да допусна грешка.
5.Същото като 4.
Admin
Admin
Admin

Брой мнения : 121
Join date : 03.09.2012

https://apocalypse.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Игрови Предложения! Empty Re: Игрови Предложения!

Писане by Настя Воронина Нед Ное 04, 2012 10:16 pm

В отговор на Рамзес: Добре, за по-късно срещане съм съгласна, но характера е готино да се знае, щото така можете извън роля примерно да видите, че ситуация между двама героя може да се развие много забавно, а ако характера го няма разни такива шансове се губят. В смисъл те героите помежду си така или иначе не си знаят характерите без значение дали е написан в темата на героя. То е като помощно средство за играча. Ако сме малко повече хора едва ли някои ще си правят труда да четат предишните постове на героя, че да му откриват характера. А попринцип най-привлекателното и интересно нещо в един герой е точно характера. Така все едно ходиш на сляпо. Ако някой поиска да ролплейва с друг може героите им по никакъв начин да не се отразяват по характер и така става някакво тъпо и мудно. Наясно съм, че и в реалния живот е така, но това все пак е игра, а игрите са създадени, за да бъдат забавни.

В отговор на Админ: Все пак хубаво е характера да си го има като графа, защото, както казах по-горе, той е основна част от същността на един герой.

Настя Воронина

Брой мнения : 33
Join date : 04.11.2012
Местожителство : Mordor

Skills and Inventory
Умения:

Върнете се в началото Go down

Игрови Предложения! Empty Re: Игрови Предложения!

Писане by Admin Нед Ное 04, 2012 10:23 pm

И все пак не искам да ограничавам хората.Тъй като характера на някой може да е доста променлив.Фиксираният характер е бланка за следване,която ограничава мисленето на един играч.То му дава ограничен брой избори според характера на героя си какво може и какво не може да направи.Какво би искал той и какво не би.Точно затова не съм сложил тази графа,защото това е по-свободен стил на игра.И все пак ще го имам впредвид за бъдеще.
Admin
Admin
Admin

Брой мнения : 121
Join date : 03.09.2012

https://apocalypse.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Игрови Предложения! Empty Re: Игрови Предложения!

Писане by Настя Воронина Нед Ное 04, 2012 10:35 pm

Графа характер нищо не ограничава. Променливият характер също може да бъде описан там. Освен това не виждам какво му е лошото хората да имат по какво да се водят като става дума за реакции на героите си, понеже те са герои и трябва да реагират според собствения си характер, а не според това какво му е скимнало на момента на играча. Избора е толкова ограничен, колкото е ограничен и характера на героя. Понеже в случая героят трябва да избира какво да направи в дадена ситуация, а не играчът.

Настя Воронина

Брой мнения : 33
Join date : 04.11.2012
Местожителство : Mordor

Skills and Inventory
Умения:

Върнете се в началото Go down

Игрови Предложения! Empty Re: Игрови Предложения!

Писане by Ангел Шейтанов Пон Ное 05, 2012 5:59 am

Мисля, че е редно да има Тиха Стъпка, Кражба, Разбиване на Ключалки, Тихо убийство като умения... Също предлагам да се добави и Айкидо като бойно изкуство =)

Ангел Шейтанов
Ангел Шейтанов

Брой мнения : 16
Join date : 03.11.2012

Skills and Inventory
Умения:

Върнете се в началото Go down

Игрови Предложения! Empty Re: Игрови Предложения!

Писане by Admin Пон Ное 05, 2012 7:21 am

За тиха стъпка и разбиване на ключалки съм съгласен.Ще ги добавя след малко.Но за кражбата като умение не съм.
Admin
Admin
Admin

Брой мнения : 121
Join date : 03.09.2012

https://apocalypse.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Игрови Предложения! Empty Re: Игрови Предложения!

Писане by Као Дзие Пон Ное 05, 2012 10:41 am

Админе. В бланката за създаване на герой добави като послепис (но НЕ като основно поле) следния текст:

"P.S.
По желание можете да добавяте и попълвате и допълнителни полета към бланките на героите си, като например "характер", "интересни случки", "взаимоотношения с други играчи" и подобни (използвайте въображението си)."

// Все още очаквам мнение относно първия коментар в тази тема.

Као Дзие

Брой мнения : 54
Join date : 02.11.2012

Skills and Inventory
Умения:

Върнете се в началото Go down

Игрови Предложения! Empty Re: Игрови Предложения!

Писане by Настя Воронина Пон Ное 05, 2012 12:00 pm

А, Као, добре, че напомни. Бих искала да подкрепя идеята за храна или други провизии като валута. Все пак наистина няма смисъл от пари при тези обстоятелства.

Настя Воронина

Брой мнения : 33
Join date : 04.11.2012
Местожителство : Mordor

Skills and Inventory
Умения:

Върнете се в началото Go down

Игрови Предложения! Empty Re: Игрови Предложения!

Писане by Admin Пон Ное 05, 2012 2:01 pm

Као Дзие написа:Относно парите в тази игра.
Предлагам следната система:

- Основната парична единица е храната. С храна човек може да си купи всичко.
- Банкнотите са просто хартийки. Няма я вече държавата, която да им придава стойност.
- Монетите се използват като метали, а не като стойности. Те са ценни, дотолкова доколкото медта (или съответния метал) се намира по-трудно от останалите железа.
- Възможна е и друга разменна търговия, освен тази с храна, но храната е най-сигурна, защото всеки има нужда от нея.

И все пак хартията все още има стойност като материал.Идеята като цяло ми харесва и най-вероятно ще бъде добавено в бъдеще.Аз бях писал нещо по-въпроса,но не знам защо не се е постнало.
Admin
Admin
Admin

Брой мнения : 121
Join date : 03.09.2012

https://apocalypse.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Игрови Предложения! Empty Re: Игрови Предложения!

Писане by Настя Воронина Пон Ное 05, 2012 8:19 pm

Твърдо продължавам да съм на мнение, че характера трябва да бъде прибавен като основна графа. Един герой не се гради и наполовина толкова на историята си колкото на характера си, а оправданието, че ограничавало мисленето на играчите е пълна глупост. Нали затова се нарича Role Play, т.е. игра по роли. Ти играеш роля с определено мислене, което може да е и напълно различно от твоето. Пак казвам. Когато героят попадне в дадена ситуация, той трябва да реагира като себе си, а не като своя играч. Не бива да се объркват свобода на избор на играча и герой без собствено мислене.


Последната промяна е направена от Настя Воронина на Пон Ное 05, 2012 8:56 pm; мнението е било променяно общо 1 път

Настя Воронина

Брой мнения : 33
Join date : 04.11.2012
Местожителство : Mordor

Skills and Inventory
Умения:

Върнете се в началото Go down

Игрови Предложения! Empty Re: Игрови Предложения!

Писане by Ангел Шейтанов Пон Ное 05, 2012 8:51 pm

Подкрепям Настя... В крайна сметка, когато трябва да отиграеш някой друг в свой пост ти трябва да знаеш и как да го отиграеш, което изисква да познаваш характер на другия персонаж.
Ангел Шейтанов
Ангел Шейтанов

Брой мнения : 16
Join date : 03.11.2012

Skills and Inventory
Умения:

Върнете се в началото Go down

Игрови Предложения! Empty Re: Игрови Предложения!

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите